Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου 2010

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΘΗΒΩΝ - ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ ΚΑΠΑΡΕΛΙΟΥ : O-2

Παρουσία 100 φιλάθλων αποχαιρέτησε τόν θεσμό τού Κυπέλλου Ποδοσφαίρου Βοιωτίας πρόωρα ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΘΗΒΩΝ αφού αγωνιζόμενος γηπεδούχος στό γήπεδο ΕΛΕΩΝΑ ηττήθηκε από τόν φιλοξενούμενο ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ ΚΑΠΑΡΕΛΙΟΥ ( ομάδα Α' κατηγορίας Ε.Π.Σ.Βοιωτίας ) μέ σκόρ 0-2 γιά τήν Β΄φάση τού θεσμού .
Ο Αγώνας στό Α' ημίχρονο ηταν αμφίρροπος μέ τίς δύο ομάδες νά εχουν δημιουργήσει από μία καλή ευκαιρία ο ΚΙΘΑΙΡΩΝΑΣ στό 19' μέ τόν Σταμέλο πού πλάσαρε από κοντά αλλά εντυπωσιακά απέκρουσε ο Λυμπερίου , καί ο ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ στό 21' μέ τόν Καφετζόπουλο πού από καλή θέση πλάσαρε ελάχιστα αουτ .
Στό Β' ημίχρονο καί ενώ ο ρυθμός τού Αγώνα δέν ήταν ιδιαίτερα εντυπωσιακός , άνοιξε τό σκόρ γιά τόν ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ ο Καλατζής μέ εκπληκτικό σούτ εν' κινήση μέσα από τήν περιοχή μετά από σέντρα τού Τσοπανέλη στό 70' .
Μέ τή λήξη τού αγώνα στό 90' μετά από σέντρα τού Σταμέλου πάλι ο Καλατζής μέ σούτ εκανε τό τελικό 0-2 χαρίζοντας τήν πρόκριση στή Γ' φάση τού θεσμού τού Κυπέλλου Ποδοσφαίρου Βοιωτίας στόν ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ .
Διακρίθηκαν από τόν γηπεδούχο ΙΩΝΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ οί Καφετζόπουλος , Μίχας , Βιλιώτης ενώ από τόν φιλοξενούμενο ΚΙΘΑΙΡΩΝΑ ΚΑΠΑΡΕΛΙΟΥ οί Καλατζής Κ. , Τσοπανέλης , Σταμέλος .