AO H ΘΗΒΑ - ΑΝΤΑΓOΡΑΣ ΚΩ : 4-1

Κυριακή, 15 Αυγούστου 2010
AO Η ΘΗΒΑ - ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ : 4-1
Σάββατο 14 Αυγούστου 2010
Ανώτερος ο ΑΟ Η ΘΗΒΑ παίζοντας ποδόσφαιρο ουσίας παρά τόν αφόρητο καύσωνα κέρδισε στό Δημοτικό Στάδιο Θήβας τόν ΑΝΤΑΓΟΡΑ ΚΩ ( ομάδα Δ' Εθνικής ) μέ 4-1 στόν πρώτο εντός έδρας φέτος φιλικό αγώνα παρουσία περίπου 100 φιλάθλων πού αψήφισαν τήν υπερβολική ζέστη καί βρέθηκαν δίπλα στήν επίσημη αγαπημένη ποδοσφαιρική ομάδα τής πόλης .Στό 6' σούτ τού Κώστα Παπαδόπουλου ( μεταγραφή από τήν Νέα Ιωνία ) η μπάλα έφυγε μόλις αουτ από τήν εστία τού τερματοφύλακα τού ΑΝΤΑΓΟΡΑ ΚΩ .Ο Αχιλλέας Κατσογιάννης ( μεταγραφή από τόν ΠΑΝΑΛΙΑΡΤΟ ) στό 7' μέ όμορφο πλασέ εκανε τό 1-0 γιά τήν γηπεδούχο ομάδα.Στό 14' ο Γεωργόπουλος τού ΑΝΤΑΓΟΡΑ από κοντά πλάσαρε μόλις αουτ χάνοντας τήν ευκαιρεία νά ισοφαρίσει τόν αγώνα.Ο Βασίλης Μπούνας ( μεταγραφή από τόν Ατρόμητο Περιστερίου ) στό 30' μέ αριστοτεχνικό πλασέ εκανε τό 2-0 .Ο Αχιλλέας Κατσογιάννης στό 37' πέτυχε τό δεύτερο του τέρμα πάλι μέ πλασέ 3-0 .Ο Γιάννης Μπινιάκος στό 47' μέ εκτέλεση πέναλντυ ανέβασε τόν δείκτη τού σκόρ σέ 4-0 γιά τόν ΑΟ Η ΘΗΒΑ .Μέ εκτέλεση πέναλντυ στό 77' ο Γεωργόπουλος μείωσε γιά τόν ΑΝΤΑΓΟΡΑ σέ 4-1 .Τό πρώτο ημίχρονο ήταν όλα τά λεφτά γιά τόν ΑΟ Η ΘΗΒΑ πού παρουσίασε καλούς αυτοματισμούς μέσα στό τερέν συνδιάζοντας θέαμα καί ουσία .Στό δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός τού αγώνα επεσε οπως ήταν φυσιολογικό από τόν ανυπόφορο καύσωνα , αλλά καί από τίς πολλές αλλαγές πού έκαναν οί προπονητές τών δύο ομάδων Γιώργος Λάμπρου τού ΑΟ Η ΘΗΒΑ καί Μύρωνας Σιφάκης τού ΑΝΤΑΓΟΡΑ ΚΩ .Διακρίθηκαν ιδιαίτερα από τόν ΑΟ Η ΘΗΒΑ οί : Αχιλέας Κατσογιάννης , Βασίλης Μπούνας ,Σπύρος Καναρής καί Γιάννης Μπινιάκος .Από τόν ΑΝΤΑΓΟΡΑ ΚΩ πού παρά τήν βαριά ήτα έδειξε καλά στοιχεία διακρίθηκαν οί Γεωργακόπουλος καί Χατζηφούντας Χρήστος .Καλή η διαιτησία τού κ. Κώστα Σκλιά .Τόν Αγώνα παρακολούθησε καί ο Βοιωτός προπονητής τού ΕΘΝΙΚΟΥ ΠΕΙΡΑΙΩΣ Νίκος Γκουλής συμπαίκτης τού προπονητή τού ΑΝΤΑΓΩΡΑ ΚΩ Μύρωνα Σιφάκη τήν δεκαετεία τού 1980 στόν ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ τής Α' Εθνικής .Νέος φιλικός αγώνας γιά τόν ΑΟ Η ΘΗΒΑ τήν Κυριακή 22 Αυγούστου στό Δημοτικό Στάδιο Θήβας απέναντι στόν ΑΧΑΡΝΑΙΚΟ τού προπονητή καί παλαιότερα ( περίοδος 2004-05 στή Δ΄ Εθνική ) τού ΑΟ Η ΘΗΒΑ Αντώνη Αυλωνίτη .
ΠΗΓΗ :Εκπομπή START FM 102.1 - ΠΕΡΙΣΚΟΠΙΟ ( Ρεπορτάζ : Τάσος Σοβατζής )
E-mail:sovdim@hotmail.com